Портал споживача

Асортимент косметичних засобів дуже широкий. Полиці магазинів переповнені різноманітними масками, кремами, шампунями, бальзамами різного цінового сегменту та властивостями.... Виробники пропонують нам «магічні еліксири» молодості та краси, обіцяють, що ми забудемо про погане волосся, зморшки, проблемну шкіру та, взагалі, про всі свої проблеми.

Складові косметичних засобів дуже різноманітні. Вивчати їх слід не з рекламної частини упаковки, а з того місця де, як правило, дрібнесенькими буквами зазначений склад засобу.

Найбільш поширені види маркувань та позначок харчової продукції та їх значення.

Для отримання детальної інформації про знак, натисніть на нього.

Знаки відповідності державним вимогам безпеки

Національний знак оцінки відповідності

Національний знак оцінки відповідності

Цей знак зазначає, що продукція відповідає вимогам усіх обов’язкових в Україні регламентів та стандартів.

Детальніше про знак

Знак відповідності при обов’язковій сертифікації в Російській Федерації

Знак відповідності при обов’язковій сертифікації в Російській Федерації

Цей знак на виробі чи його упаковці, технічній документації зазначає, що відповідність усім обов’язковим вимогам регламентів та стандартів в РФ стосовно маркованої ним продукції, перевірено шляхом процедури оцінки відповідності (сертифікації).

Детальніше про знак

Знак відповідності при обов’язковій сертифікації в Республіці Білорусь

Знак відповідності при обов’язковій сертифікації в Республіці Білорусь

Цей знак на виробі чи його упаковці, технічній документації зазначає, що відповідність усім обов’язковим вимогам в РБ регламентів та стандартів стосовно маркованої ним продукції, перевірено шляхом процедури оцінки відповідності (сертифікації).

Детальніше про знак

Знаки маркування, які підтверджують екологічні переваги сертифікованої продукції згідно вимог міжнародних стандартів

Український знак екологічного маркування («Зелений журавлик»)

Знаки екологічного маркування країни північної Європи

Знак екологічного маркування ЕС

Знаки екологічного маркування

Ці знаки належать національним та міждержавним сертифікаційним системам об’єднаним в єдину глобальну мережу і підтверджують, що маркована будь-яким з цих знаків продукція пройшла екологічну сертифікацію згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024 і має покращенні екологічні характеристики в порівнянні з представленою на ринку продукцією в аналогічній категорії.

Цим знаком може бути маркований як сам виріб, так і його упаковка чи супровідна документація.

Переваги харчової продукції, маркованої знаком екологічного маркування:

 • більш чисті технології виробництва
 • без вмісту ГМО, потенційно небезпечних і підозрілих харчових домішок
 • сировина тваринного походження без вмісту гормональних препаратів
 • залишковий вміст важких металів, пестицидів, нітратів в сировині рослинного походження менш ніж 20% до встановлених державних вимог
 • вміст залишків антибіотиків в сировині тваринного походження менш ніж 20% до встановлених державних вимог
 • упаковка не містить шкідливих речовин та придатна до переробки в якості вторинної сировини.

Всі вимоги до продукції постійно контролюються на всіх етапах її життєвого циклу органом сертифікації.

Під знаком може бути розташований код екологічного стандарту на відповідність якому сертифікована продукція, номер сертифікату та сайт органу сертифікації.

Знаки відповідності вимогам добровільних органічних стандартів та правил

Знак «Ecocert»

Знак «Ecocert» Цей знак на засобі чи його упаковці зазначає, що у його складі не менше 95% компонентів природного походження, причому більшість з цих компонентів є продукцією органічного виробництва, не містять продуктів нафтопереробки, силіконів, ГМО, штучних консервантів, синтетичних ароматизаторів, барвників та продуктів тваринного походження, а також не проходить тестування на тваринах.
Знак «BDIH»
Знак «BDIH» Цей знак належить Федеральній асоціації виробничих та комерційних компаній BDIH, яка об'єднує на даний час близько 500 виробників і дистриб'юторів фармацевтичних препаратів, товарів для здорового способу життя, дієтичних добавок, засобів особистої гігієни і товарів медичного призначення. Цей знак на засобі, зазначає, що він відповідає власним стандартам BDIH відносно органічної і натуральної косметики. Відповідно до стандартів BDIH виробники повинні використовувати переважно компоненти натурального походження, причому всі рослини повинні бути вирощені без використання хімікатів (мінеральних добрив, пестицидів тощо) або рости у природних умовах в екологічно чистому середовищі. Переробка сировини повинна здійснюватись механічними методами. Заборонено застосування штучних барвників, ароматизаторів, продуктів нафтопереробки, силіконів, ГМО і продуктів, отриманих з мертвих хребетних тварин. Детальніше про знак
Знак «Soil Association»
Знак «Soil Association» Цей знак належить одному з старіших об’єднань у сфері екологічного виробництва, яке розробило перші екологічні стандарти у 1946 році – Soil Association. У 1976 році на базі асоціації виник сертифікаційний центр Soil Association Certification Ltd, який на даний момент вважається одним з авторитетних центрів сертифікації продуктів органічного виробництва, в тому числі і косметики. Цей знак на засобі, зазначає, що він відповідає власним стандартам Soil Association відносно органічної і натуральної косметики. Відповідно до стандартів Soil Association виробники повинні використовувати переважно компоненти рослинного походження, при чому всі рослини мають бути вирощені за допомогою органічного сільського господарства або рости в природних умовах в екологічно чистій місцевості та мати відповідну сертифікацію. Сировина повинна бути свіжою, а її переробка повинна відбуватися механічними методами без використання хімічних речовин. Заборонено використовувати зникаючі види рослин (з Червоної книги) на всіх етапах виробництва. Орган сертифікації Soil Association знаходиться під патронатом принца Чарльза.
Знак «ІСЕА» Знак «AIAB»
Знаки «ІСЕА» та «AIAB» Італійська асоціація AIAB, що об'єднує виробників та дистриб'юторів органічної продукції, і ICEA - один з провідних Інститутів етичної та екологічної сертифікації в Італії та Європі – розробили низку правил Bio Eco Cosmesi, які підтверджують і гарантують біологічну та екологічну чистоту косметичної продукції. Один з цих знаків на засобі, зазначають, що він відповідає вимогам цих стандартів. Відповідно до стандартів Bio Eco Cosmesi заборонено застосування штучних барвників, ароматизаторів, продуктів нафтопереробки, силіконів, ГМО і продуктів, отриманих з тварин (напр.: масло норки, жир бабака, тваринні жири, тваринний колаген, еластин тощо). Дозволено застосовувати при виробництві біотехнологічну ферментацію бактерій. Процес виробництва і пакувальні матеріали повинні відповідати екологічним нормам.

Інформаційні знаки та позначки 

Знак «Термін придатності»
Знак «Термін придатності» Цей знак означає кінцевий термін придатності косметичного засобу після відкриття упаковки.
Знак «Grune punkt»
Знак «Grune punkt» Цей знак у перекладі з німецької має назву «Зелена крапка» і означає, що виробник маркованої ним продукції сплатив сбір за збір та переробку відходів упаковки, що впроваджується в Німеччині. На території України цей знак не має змістовного значення для товаровиробників, споживачів чи контролюючих органів.
Знак «Продукт не проходив тестування на тваринах»
Знак «Продукт не проходив тестування на тваринах» Одним з таких знаків виробник позначає продукцію, яка не проходила тестування на тваринах.
Строк придатності
Строк придатності Строк придатності встановлюється виробником на підставі відповідних чинних нормативних документів із зазначенням встановлених умов зберігання.
Номер партії
Номер партії Номер партії, порядковий номер або внутрішній артикул відноситься до службової інформації яка дозволяє ідентифікувати продукцію.
Знак «Hermetically sealed»
Знак «Hermetically sealed» Цей знак вказує на те, що товар герметично упакований.
Знак «Нетто» («Брутто»)
Знак «Нетто» («Брутто») Цей знак означає вагу нетто (без упаковки). Якщо біля цього знаку зазначено число в рамочці, воно означає вагу брутто (з упаковкою).
Знак «Парасоля» (оберегти від вологи)
Знак «Парасоля» Цей знак означає, що продукцію слід оберегти від вологи.
QR-код
QR-код QR-кодом називають матричний двовимірний штрих-код, що зчитується телефонами і смартфонами за допомогою спеціальних програм, здатних його розпізнавати. QR-код може містити велику кількість інформації – до 7089 цифрових знаків або 4296 цифр і букв. Це дозволяє зашифрувати в ньому ємне повідомлення або (частіше) адресу веб-сторінки. Детальніше про знак

Знаки маркування сертифікованих систем управління виробництвом

Знак відповідності системи управління якістю вимогам міжнародного стандарту ISO 9001
Знак відповідності системи управління якістю вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 Цей знак, та інші знаки що мають позначення ISO 9001 мають опосередковане відношення до якості та інших характеристик виробу, оскільки інформує про сертифіковану систему управління організації згідно вимог міжнародного стандарту ISO 9001 (ДСТУ ISO 9001). Детальніше про знак
Alcohol

Alcohol (етанол або спирт етиловий ратифікований) - використовується у косметичних засобах в якості розчинника.

При постійному використанні засобів з його вмістом може викликати контактні дерматити, сухість шкіри та волос. 

Aqua (вода)

Aqua (вода) - використовується у косметичних засобах в якості розчинника.

Шкідливі впливи можуть бути зумовлені рівнем якості підготовки води.

Неякісно підготовлена вода може містити важкі метали, залишки агрохімікатів тощо.

BHT (Butylated Hydroxytoluene)

BHT (Butylated Hydroxytoluene) – консервант, який зв’язує молекули кисню тим самим перешкоджаючі окисленню жирів у кремах, губних помадах, оліях.

Канцерогенна речовина яка заборонена в Японії, Румунії, Швеції, Австралії та США.

DEA Diethanolamine

DEA Diethanolamine найбільш поширена синтетична речовина яка використовується для утворення хорошої піни і мийних здатностей в лосьйонах, вершках, шампунях, гелях для душу.

Сама по собі ця речовина не шкідлива, але в реакції з іншими компонентами в косметичній формулі, здатна сформувати надзвичайно могутню канцерогенну речовину – Nitrosodiethanolamine (NDEA), яка легко поглинається через шкіру і викликає онкологічні захворювання.

Disodium EDTA

Disodium EDTA - застосовується у косметичних засобах в якості консерванту.

Може викликати алергійні реакції організму, подразнення шкіри, впливати на розвиток плоду дитини.

Токсичний, включений до переліку небезпечних речовин Національного інституту охорони здоров’я США.

MEA (Monoethanolamine)

MEA (Monoethanolamine) – канцерогенна речовина, яка використовується як хімічний абсорбент, використовується в косметиці для видалення газів H2S і CO.

У складі кремів використовується в якості емульгатору.

Methylisothiazolinone, MIТ

Methylisothiazolinone, MIТ антибактеріальний препарат який застосовується в косметичних миючих засобах (шампуні, рідке мило, особливо для інтимної гігієни і т.і.).

NDGA (Nordihydroguaiaretic)

NDGA (Nordihydroguaiaretic) - антиоксидант який використовується в проти віковій косметиці.

Токсична речовина, канцероген який по токсичності можна віднести до фенолів і подібних з'єднань.

Octyldimethyl PABA

Octyldimethyl PABA - антиоксидант який використовується в проти віковій косметиці та засобів проти захисту від сонячних випромінювань.

Відноситися до токсичних речовин, може провокувати прояви алергічних реакції.

PABA synthetiques

PABA synthetiques - антиоксидант який використовується в проти віковій косметиці та засобів проти захисту від сонячних випромінювань.

Відноситися до токсичних речовин, може провокувати прояви алергічних реакції.

PADIMATE-O

PADIMATE-O - антиоксидант який використовується в проти віковій косметиці та засобів проти захисту від сонячних випромінювань.

Відноситися до токсичних речовин, може провокувати прояви алергічних реакції.

Perfume

Perfume – ароматична речовина, як правило не натурального походження, яка надає приємний запах косметичним засобам.

Саме ароматичні речовини в косметичних засобах найчастіше викликають алергічну реакцію.

Якщо до кладу косметичного засобу додаються в якості ароматів натуральні ефірні масла на упаковці позначається які самі.

Sodium laureth sulfate (cульфат лауріла натрію або лаурілсульфатом натрію) SLS

Sodium laureth sulfate (лауретсульфатом натрію) SLES є є най м'якшою поверхнево активною речовиною, і використовується зазвичай в шампунях і пінках

Є альтернативним замінником Sodium lauryl sulfate (cульфат лауріла натрію або лаурілсульфатом натрію), - значно менш впливає на стан організму людини та майже не сушить шкіру.

Sodium lauryl sulfate (cульфат лауріла натрію або лаурілсульфаn натрію) SLS

Sodium lauryl sulfate (cульфат лауріла натрію або лаурілсульфаn натрію) SLS входить до складу більшості зубних паст і косметичних засобів для умивання (пінки, гелі, мила, шампуні тощо) так як сприяє утворенню гарної піни.

Має високу здатність потрапляти через шкіру до організму людини та накопичуватися в серці, печінці, легенях і мозку, особливо у дітей.

Впливає на білковий склад клітин, порушує структуру волосяної цибулини, сприяє випаданню волосся, накопичуючись в тканинах ока, приводить до порушення зору (особливо у дітей), сушить шкіру, робить її грубою.

Sorbitan stearat (cорбітан стеарат)

Sorbitan stearat (cорбітан стеарат) - емульгатор тваринного походження, не токсичний.

Використовується у складі шампунів, лосьйонів, дезодорантів, зубних паст, мила.

Агідол-1-кристалічний

Агідол-1-кристалічний - застосовується для захисту від окислення полімерів, що контактують з харчовими продуктами, а також для стабілізації та покращення якості харчових олій, жирів, косметичних масел і кремів.

Негативного впливу на стан здоров’я людини не виявлено.

Альбумін (Albumin)

Альбумін (Albumin) - один з головних інгредієнтів в кремах, що обіцяють підтягнути шкіру і прибрати зморшки.

Він дійсно діє, але не вирішує проблему проявів зморшок.

Його дія полягає у тому, що після нанесення на шкіру він висихає і утворює поверх зморшок невидиму плівку, тим самим роблячи зморшки менш помітними.

Альфа-гідроксильна кислота (фруктова кислота)

Альфа-гідроксильні кислоти застосовують найчастіше застосовуються у косметичних засобах проти зморшок.

Це натуральні речовини, що одержуються з яблук, лимонів, цукрового очерету.

Ароматизатор ідентичний натуральному

До ароматизаторів ідентичних натуральному відносяться харчові домішки які отримані хімічним синтезом або виділені хімічним методом з сировини рослинного чи тваринного походження.

Ідентичні натуральним ароматизатори можуть містити в своєму складі як натуральні компоненти так і синтетичні речовини або їх суміш.

Такі ароматизатори найбільш популярні при виробництві кондитерських виробів та солодких газованих вод.

У США та Євросоюзі термін «ідентичний натуральному ароматизатор» використовувати заборонено.

Бджолиний віск

Бджолиний віск є найбільш поширеною натуральною структуроутворюючою речовиною яка використовується в косметиці.

Він дуже корисний, оскільки утворює на поверхні шкіри плівку, що захищає її від шкідливих впливів навколишнього середовища і запобігає обезводненню.

Бентоніт

Бентоніт використовується в складі різноманітних масок.

При нанесенні на шкіру разом з маскою бентоніт утворює газонепроникну плівку, тим самим утримуючи в шкірі токсини і перешкоджаючи її диханню. Шкіра, позбавлена доступу кисню, блякне і стає в'ялішою.

Більшість бентонітов висушують шкіру, до того ж, його частинки мають гострі краї, тому можуть її подряпати. Звичайно, це будуть незначні подряпини, але вони будуть причиною почервоніння і роздратування шкіри.

Бронопол (Bronopol)

Бронопол (Bronopol) – похідна формаліну, синтетичний консервант, здатний викликати алергічні реакції.

Входить до складу дезодорантів і косметичних кремів.

Дозволений до вживання в концентрації не більше 0,1%.

Вазелін, моностерат гліцерину, стеарат, дистилюючий моногліцерид

Вазелін, моностерат гліцерину, стеарат, дистилюючий моногліцерид - синтетичні структуроутворюючі компоненти, - хімічна альтернатива бджолиному воску.

Вазелін, парафін і церезин є продуктами переробки нафти.

Високо очищений, так званий, білий вазелін безпечний, тоді як є ще не так ретельно очищені сорти жовтого вазеліну, які мають канцерогенні властивості.

Рівень очищення синтетичного відображується в назві компоненту.

Вітаміни C і Е

Вітаміни C і Е використовуються в косметиці, як правило в якості антиоксидантів.

Сприяють сповільненню процесів старіння шкіри, зменшувати запалення і запобігають розвитку багатьох захворювань.

Властивості цих вітамінів залежать від їх кількості в косметичному засобі.

Гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота є біохімічною складовою найрізноманітніших живих організмів від бактерії до людини.

В косметиці використовується на молекулярному рівні для запобігання передчасному старінню. Завдяки своїм унікальним властивостям дозволяє підтримувати баланс вологості, підвищувати еластичність і пружність шкіри.

Незалежно від походження гіалуронова кислота має однаковий склад і властивості.

Гліцерин

Гліцерин – продукт переробки сировини тваринного чи рослинного походження.

Використовується у косметичних засобах у якості зволожувача.

Не токсичний та гипоалергенний. При особливої чутливості шкіри може викликати сухість та незначне подразнення.

Гліцерину моностеарат

Гліцерину моностеарат (лаурат, міристат) - ефіри гліцерину і жирних кислот, використовуються в якості емульгаторів, для поліпшення текстури компонентів, має противірусну дію, нетоксичний.

Децил поліглюкоза

Децил поліглюкоза – поверхнево-активна речовина на основі децилового спирту та глюкози. Нетоксична речовина, використовується в шампунях, пінках для ванн, лосьйонах.

Екстракт зеленого чаю

Екстракт зеленого чаю - біодобавка, антиоксидант.

Рослинні екстракти самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами і викликати алергічні та інші побічні реакції організму.

Екстракт ромашки

Екстракт ромашки - біодобавка

Найпоширенішими біодобавками є екстракти рослин, - календули, авокадо тощо.

Рослинні екстракти самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами і викликати алергічні та інші побічні реакції організму.

Еластин

Еластин – білок позаклітинної матриці сполучної тканини.

Завдяки своїй еластичності дозволяє багатьом тканинам тілу, особливо шкірі, відновлювати свою форму після розтягнення або стиснення.

Ефірне масло лаванди

Ефірне масло лаванди отримують із свіжих квітів. В косметиці застосовується в якості ароматизатору, має антибактеріальні властивості.

Ефірні масла рослинного походження самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені залишками канцерогенних речовин, важкими металами, пестицидами і викликати алергічні та інші побічні реакції організму.

Ізопропіл міристат

Ізопропіл міристат, бутил стеарат, цетиолан – синтетичні замінники натуральних жирів, постійне використання яких у складі косметичних засобів може призвести до розвитку закритих комедонов в області обличчя та вугрової сипі.

Використання синтетичних замінників в косметичних засобах значно збільшують їх термін придатності.

Касторова олія

Касторова олія – жирна олія, одержана із насіння рицини.

Натуральні олії самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами (як показали лабораторні дослідження зразків ланоліну) і викликати висип на шкірі.

Кераміди

Кераміди – це жири, по своїй будові схожі на холестерин.

Засоби, до складу яких входять кераміди, дуже корисні. Вони заповнюють недолік природних керамідів, які ми втрачаємо при вмиванні, роблять шкіру більш пружною.

Кераміди заповнюють простір між мертвими клітинами рогового шару епідермісу, скріплюють їх, не дають волозі випаровуватися і відновлюють клітини епідермісу.

Кокосове масло

Кокосове масло - пом'якшувальна речовина натурального походження.

Може викликати подразнення чутливої шкіри.

Колаген

Колаген – білок тваринного чи рослинного походження.

Використовується в косметиці як зволожувач та як речовина яка допомагає відродженню клітин шкіри, дозволяючи новим клітинам швидше досягати її поверхні.

У сучасній косметиці використовуються три види колагенів: тваринний (виробляється з шкіри великої рогатої худоби), рослинний (протеїн пшениці) і морської (видобувається зі шкіри риб).

Доведено що колаген тваринного походження найменш ефективний. Більш того, в деяких випадках він може навіть погіршити стан шкіри.

По-перше, він має занадто великі молекули і не здатний проникнути в клітини шкіри

По-друге, як правило, цей колаген несумісний з людською шкірою.

По-третє, клітини шкіри не можуть «вмонтувати» в себе готовий колаген.

Рослинний колаген відмінно засвоюється шкірою, проте добувати його набагато складніше, ніж тваринний.

Косметика з морським колагеном може викликати алергічну реакцію.

Косметичні властивості колагену залежать від його якості та кількості в косметичному засобі.

Консервант

Консерванти забезпечують зберігання продукту.

Але у якості консерванту виробником може бути обрана як речовини натурального походження так і синтетичні у т.ч. канцерогени.

Синтетичні консерванти, такі як парабени (метиловий і пропілів), бронопол, похідні формаліну, здатні викликати алергічні реакції та онкологічні захворювання.

Кумарин

Кумарин – хімічна речовина застосовується у косметичних засобах в якості ароматизатору.

Токсичний, включений до переліку небезпечних речовин Національного інституту охорони здоров’я США.

Ланолін

Ланолін, натуральний жир який одержують з овечої шерсті, тому іноді його називають шерстяний жир. Він чудово пом'якшує шкіру, усуває її лущення.

Рідкий ланолін має назву - криолан.

Останнім часом з'явилися повідомлення, що ланолін не так корисний для шкіри, як вважалося раніше. В деяких випадках він викликає запальні явища, оскільки закупорює пори.

Натуральні жири є основою для косметичних засобів. Вони підтримують жировий (ліпідний баланс) шкіри, сприяють збереженню вологи та живлять її.

Косметичні засоби, що містять натуральні жири, мають недовгий термін зберігання.

Натуральні жири самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами (як показали лабораторні дослідження зразків ланоліну) і викликати висип на шкірі.

Жирові засоби як правило довго зберігаються на поверхні шкіри, погано вбираються, перешкоджають диханню шкіри і виділенню продуктів життєдіяльності клітин.

Застосування кремів на жировій основі вважається допустимим для проблемної сухої шкіри і лише як тимчасовий засіб.

Лимонен (limonene)

Лимонен (limonene) - ненасичений вуглеводень який належить до фракцій лимонного, укріпного, бергамотового та інших ефірних масел.

Може бути синтезований хімічним способом. D-лімонен має насичений цитрусовий запах. Запах L-лимонна нагадує запах хвої.

На даний час обговорюються його можливі канцерогенні властивості.

Натуральний продукт

Можна віднести до неясного твердження, таке як, наприклад, «100% натуральний продукт» може в значній мірі вводити в оману, оскільки деякі речовини натурального походження, наприклад миш'як або нітрат можуть бути дуже шкідливими для здоров'я людини.

Це твердження немає нічого спільного з екологічно сертифікованою продукцією чи продукцією органічного походження.

Олія жожоба

Олія з жолоба, какао, авокадо, оливкова, кукурудзяна, – все це натуральні олії.

Натуральні олії самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами (як показали лабораторні дослідження зразків ланоліну) і викликати висип на шкірі.

Олія оливкова

Це масло містить чималу кількість вітамінів E і A. Вітамін E значно продовжує молодість шкіри, вітамін A відповідає за її зволоження та еластичність. Тому при регулярному застосуванні оливкової олії зовнішньо можна не тільки забезпечити шкірі достатнє живлення і зволоження, але і уникнути її передчасного старіння. Особливо добре воно підходить для догляду за сухою шкірою, так як утримує в ній вологу на тривалий час, не забиваючи при цьому пори.

В оливковій олії містяться і інші корисні вітаміни (B, D, K і деякі інші), а також мононенасичені жири, які впливають на поліпшення стану шкіри.

Також оливкова олія сприяє прискоренню регенерації клітин і має охолоджуючу дію, допомагаючи надовго зберегти молодість, пружність і еластичність шкіри. Постійне використання цього масла не тільки запобігає появі зморшок, але й істотно розгладжує вже наявні.

Натуральні олії самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами (як показали лабораторні дослідження зразків ланоліну) і викликати висип на шкірі.

Пальмове масло

Пальмове масло отримують шляхом холодного пресування з африканської олійної пальми.

Містить велику кількість вітамінів A і E. Також воно багате вітаміном K, магнієм, і коферментом Q10, дефіцит якого, як вважається, може призвести до передчасного старіння органів організму, в тому числі і шкіри обличчя.

Найчастіше пальмове масло застосовують у виготовленні мила, що пояснюється його гарним омилюванням та пом'якшувальною дією.

Methylparaben (метилпарабен), Propylparaben (пропилпарабен)

Methylparaben (метилпарабен), Propylparaben (пропилпарабен) - хімічні сполуки бензойної кислоти, дуже часто застосовуються у різноманітних косметичних засобах, руйнують гормональну систему людини та викликають онкологічні захворювання.

Ці речовини володіють здатністю накопичуватися в організмі і впливати на репродуктивну функцію.

Отже, ще одна небезпечна позначка у складі косметичного засобу: Endocrine Disruptor Chemicals – EDS.

Парфумерна композиція

Парфумерна композиція - ароматична речовина, як правило не натурального походження, яка надає приємний запах косметичним засобам.

Саме ароматичні речовини в косметичних засобах найчастіше викликають алергічну реакцію.

Якщо до кладу косметичного засобу додаються в якості ароматів натуральні ефірні масла на упаковці позначається які самі.

Полівінілпіролідон

Полівінілпіролідон - полімер, токсична речовина яка раніше застосовувалась як основа лаків для волосся. Дуже гарно розчиняється у воді. На даний час використовується як абсорбент в складі кремів для утворення стійкої текстури.

Propylene Glycol (пропілен гліколь)

Propylene Glycol (пропілен гліколь) - хімічна речовина, продукт переробки нафти.

Застосовується у якості розчинника і консерванту в шампунях, тональних кремах, туші, кремах, лосьйонах

Вбирається через шкіру і пошкоджує мембрани клітин, викликаючи висипи і свербіння, крім того, викликає руйнування клітин печінки і нирок (має дуже маленьку молекулярну масу, яка дозволяє вбиратися через шкіру і потрапляти до кровоносної системи, надалі виводиться через нирки.

При взаємодії з іншими речовинами косметичних препаратів утворює канцерогенні з'єднання.

Прополіс, екстракти з листя евкаліпта, черемхи, берези

Прополіс, екстракти з листя евкаліпта, черемхи, берези додаються в якості натуральных консервантів (бактеріостатиків), які упереджують псування косметичного засобу.

Саліцилова кислота (BHA, бета-оксикислота)

Використовується в косметичних засобах для лікування вугрової сипи.

Завдяки своїм властивостям розчиняє жир і здатна вбиратися і очищувати забруднені пори. Вона зменшує кількість угрів і запобігає їх появі, сприяє вибілюванню шкіри.

Відноситься до канцерогенних речовин. Тому лікування препаратами що містять саліцилову кислоту повинно проводиться не постійно, а курсами, з перервами не менш місяця.

Солі вищих жирних кислот

Солі вищих жирних кислот включають іони лужних металів - перш за все, стеарат, пальмітат і олеат натрію, тобто натрієві солі стеаринової, пальмітинової і олеїнової кислот.

Ці жирні кислоти широко поширені в природі., вони є головною складовою частиною багатьох жирів рослинного і тваринного походження.

Спермацет

Спермацет - натуральний жир якій використовується в косметичній промисловості одержується з мозку кашалота.

Натуральні жири є основою для косметичних засобів. Вони підтримують жировий (ліпідний баланс) шкіри, сприяють збереженню вологи та живлять її.

Косметичні засоби, що містять натуральні жири, мають недовгий термін зберігання.

Натуральні жири самі по собі нешкідливі, але може бути забруднені канцерогенними речовинами, важкими металами, пестицидами (як показали лабораторні дослідження зразків ланоліну) і викликати висип на шкірі.

Жирові засоби як правило довго зберігаються на поверхні шкіри, погано вбираються, перешкоджають диханню шкіри і виділенню продуктів життєдіяльності клітин.

Застосування кремів на жировій основі вважається допустимим для проблемної сухої шкіри і лише як тимчасовий засіб.

Стеарин

Стеарин додають в крем як структуроутворюючий емульгуючий компонент.

Він дуже корисний для шкіри, адже стеаринова кислота виявлена у складі жирів, що виділяються сальними залозами людини.

Додається до косметичних засобів з метою утворення стійких емульсій

Регулярне застосування косметичної продукції яка містить емульгатори може спричинити порушення функції шкіри, відчуття її стягнутості і сухості.

Стирол

Стирол - застосовується у косметичних засобах в якості речовини для зєдуючої (загусника).

Токсичний. Викликає порушення функціонування ендокринної системи, нирок.

Тальк

Тальк використовується в присипках та кремах по догляду шкіри немовлят.

Використання тальку в присипках збільшує ризик захворювання раком на 60%.

Вважається, що рідкі форми косметичних засобів, що містять тальк, відносно нешкідливі, проте можуть викликати алергічні реакції.

Триетаноламін (Triethanolamine, ТЕА)

Триетаноламін (Triethanolamine, ТЕА) – токсична речовина, аміноспирт, яка зазвичай використовується в косметичній індустрії як основа при виготовленні мила в якості емульгатора масел, а також при регулюванні кислотності косметичних засобів продукції.

Хітозан

Хітозан - біологічна целюлоза (клітковина), отримана з панцирів морських червононогих крабів, допомагає засвоєнню жирів.

Целюлоза (клітковина)

Целюлоза (клітковина) - волокниста речовина, головна складова частина оболонки рослинних клітин.

Найбільш чиста природна целюлоза - бавовняне волокно складає 85—90 % целюлози, в деревині хвойних дерев міститься приблизно 50 % целюлози.

Умовне позначення упаковки

Замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація)

Замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація)

Знак у вигляді трикутника з трьох стрілок, що означають замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація), вказує, що дана упаковка придатна для подальшої переробки.

Усередині трикутника розташовуються одна або дві цифри, які вказують на тип пакувального матеріалу:

 • 1-19 - пластик,
 • 20-39 - папір та картон,
 • 40-49 - метал,
 • 50-59 - деревина,
 • 60-69 - тканини і текстиль,
 • 70-79 - скло.

Під трикутником (а іноді й усередині нього) може стояти літерний код пластика.

Детальніше про знак

Пакувальний матеріал з повторно переробленої сировини

Пакувальний матеріал з повторно переробленої сировини

Цей знак означає, що пакувальний матеріал вироблений з повторно переробленої сировини або містить частку повторно переробленого матеріалу.

Детальніше про знак

Викинути в урну

Викинути в урну

Цей знак відноситься до мотиваційних знаків, що наноситься безпосередньо виробником. Він означає, що упаковку від продукту слід викинути в урну.