Портал споживача

Більшість активного часу працездатна людина проводить на робочому місці.

Дуже важливо щоб на роботі Ви почувалися у фізичній та психічній безпеці.

Обирайте місце роботи в підприємстві, на якому пріоритетним є впровадження нової техніки, технологій, оздоровлення виробничого середовища, врахування вимог естетики праці.

Якщо робота передбачає довге сидіння за комп’ютером, варто попіклуватися про комфортне робоче місце. Крісло повинно бути на роликах, з регульованою висотою сидіння та спинкою з поперековими опорами. Стіл повинен мати висоту 75–85 см. Необхідно відрегулювати положення клавіатури так, щоб зап’ястя не були на вазі. Мишка повинна бути достатньо крупною, з легким верхом і важким денцем.

Кімнатні квіти, зокрема кактуси, поглинають шкідливе електромагнітне випромінювання комп’ютерної та іншої оргтехніки і сприяють очищенню повітря. Розведіть у офісі маленький зимовий сад – це красиво та корисно.

В наслідок тривалого сидіння на одному місці у людини відбувається застій крові в тазових органах, що призводить до остеохондрозу, болі в суглобах, кистях рук, м'язах спини, головного болю. Слід кожну годину робити 10-15 хвилинні перерви – пройтись, розім’яти м’язи тощо.

Ще ефективніше впровадити принципи стандарту «Зелений офіс». Це дозволить зменшити шкідливі впливи на робоче середовище та довкілля, більш ефективно використовувати ресурси та заощаджувати кошти. Все це надасть можливість підприємству покращити умови праці та зменшити витрати на лікарняні для своїх співробітників, підвищити репутацію і отримати більше конкурентних переваг на ринку.

Міжнародний досвід стверджує, що «Зелений офіс» вже став незамінною складовою багатьох соціально відповідальних компаній.

Якщо керівництво Вашого підприємства не має уяви про це, проявіть ініціативу, – проінформуйте Вашого безпосереднього керівника або створіть робочу групу з однодумців, розробіть план і запропонуйте його упровадження керівництву.

Для більш детального ознайомлення з концепцією «Зеленого офісу» та порадами щодо його упровадження рекомендуємо методичні матеріали розроблені в рамках проекту «Зелений офіс» при кафедрі екології НаУКМА.

Загальні ергономічні вимоги для організації робочого місця користувача ПЕОМ (ГОСТ 12.2.049-80, ГОСТ 122032-78, ГОСТ 22269-76).

Прості кроки, що допоможуть усім бажаючим знизити споживання енергії та ресурсів на утримання офісу.