Портал споживача

Діти, що люблять і бережуть природу будуть розвиватися гармонійними особистостями, матимуть почуття прекрасного та розуміння тісного взаємозв'язку всього живого на планеті.

Діти в ранньому віці дуже емоційні, чуйні та милосердні й сприймають природу як живий організм.

Екологічне виховання спрямоване на формування позитивного ставлення дитини до навколишнього середовища – землі, води, флори, фауни. Діти, що люблять і бережуть природу будуть розвиватися гармонійними особистостями, матимуть почуття прекрасного та розуміння тісного взаємозв'язку всього живого на планеті. Екологічне виховання дитини запобігає агресивним, руйнівним діям по відношенню до природи та спрямовує дитячу активність у позитивне русло і розширює кругозір.

Виховання екологічної культури дітей починається в родині. Діти копіюють поведінку своїх батьків. Тому дуже важливо щоб батьки пояснювали дитині основи екологічної культури і підкріплювали свої слова діями. Не можна навчити дитину тому, чого самі батьки не дотримуються.

Розповідайте дитині про дивовижне розмаїття форм життя на суші і воді. На цьому шляху вам допоможуть ілюстровані енциклопедії та кінофільми про тварин і рослини.

Частіше читайте своїй дитині чудові, добрі розповіді про природу Ст. Біанкі, Л. Толстого, Б. Заходера, Н. Сладкова, М. Пришвіна, К. Ушинського. Діти готові годинами зачаровано слухати розповіді дорослих. Після читання поговоріть з малюком про проблеми героїв.

Малюки дошкільного віку дуже чутливі. Якщо Ви дасте їм можливість відчути чужий біль, як свій, – то навчите проявляти турботу до тих, хто її потребує. Також, ніколи не проходьте повз рослин і тварин, які потрапили в біду.

Всіляко залучайте і заохочуйте участь дитини у догляді за тваринами або рослинами. Починати можна з найпростішого – поливу улюбленої квіточки або установки годівничок для пташок взимку.

Розповідайте в доступній формі про проблеми навколишнього середовища і те, що потрібно робити, щоб їх не було.

Влітку екологічне виховання може стати для дітей захоплюючою пригодою. Прогулянки в ліс, поле чи парк допоможуть ближче познайомитися з типовими представниками місцевої флори і фауни. Допоможіть малюкові навчитися бачити красу навколишньої природи.

Важливе місце в екологічному вихованні дошкільнят належить іграм. Влаштуйте маленький театр з ігровими персонажами – ляльками. Нехай герої розкажуть про те, як себе потрібно вести по відношенню до природи. Можна сперечатись, жартувати і сміятися разом зі своїми героями.

Крім того продемонструйте корисні для довкілля звички в побуті: старайтеся зменшити своє споживання – купуйте менше речей, лише те що дійсно Вам потрібне, дбайте про «друге життя» речей, вчіть малюка сортирувати відходи. З дитинства привчайте дитину до економії води (душ замість ванної, під час чищення зубів та миття посуду), економії електроенергії (вимикати електропристрої, які працюють без гострої потреби в них, витягувати зарядні пристрої з розеток, використовувати природне освітлення), економії паперу тощо.

Варіантів і форм виховання екологічної культури у Вашого малюка безліч. Все залежить від вашого бажання і фантазії. Але навчити дитину з ранніх років жити в злагоді з навколишнім середовищем – це не просте, але дуже важливе завдання.