Портал споживача

Це заклик вчених, які провели тестування іграшок для малюків на токсичність.

Будьте обережні, купуючи дитині нову іграшку! Це заклик вчених, які провели тестування іграшок для малюків на токсичність: 80% іграшок класифіковані як «токсичні» та «надзвичайно токсичні». Всупереч поширеній серед батьків думці, найбільшу небезпеку несуть не пластмасові, а іграшки з дерева!

Виникає питання, в чому причина?

А причина в тому, що деякі з речовин, такі як поліциклічний ароматичний вуглеводень (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки, пом`якшувач DEHP можуть сприяти розвитку онкологічних захворювань, уповільнювати ріст і вести до інших ускладнень зі здоров`ям.

Поради для батьків:

Не купуйте іграшки, котрі пофарбовані, полаковані;

Також не слід купувати для дітей молодшого віку іграшки, які складаються з дрібних деталей, оскільки дитина може відламати та проковтнути!

Не купуйте іграшки, які видають відчутний запах.

Виявляється, що без використання синтетичних фарб і лаків, лише з першим етапом обробки деревини (шліфування), можна виготовляти високоякісні іграшки, які є: безпечними та розвиваючими, дитина має змогу пізнати природу, відчути запах, колір, структуру і навіть смак.

Безпека дитини повинна відігравати ключову роль при виборі дитячих іграшок. Що потрібно знати батькам про приховані небезпеки і токсичні матеріали, з яких може бути зроблена іграшка? Батьки вже знають, що небезпечними є маленькі іграшки, які можуть викликати задуху, якщо дитина випадково проковтне таку іграшку. Також небезпечними є електричні дроти, іграшки на батарейках. А чи побачите Ви потенційну небезпеку в звичайних яскравих гумових і пластикових іграшках, що лежать на полицях дитячих магазинів? Звичайні кубики або набір дитячого посуду можуть бути більше небезпечними для здоров'я дитини ніж Ви думаєте. До складу яскравих фарб може входити свинець та інші хімічні речовини. Перш ніж вибрати іграшку, засвойте наступні правила безпеки.

Вибираємо іграшки. Обережно, токсини!

За словами американського фахівця з сімейної медицини, доктора Джорджа У. Шеннона, батьки повинні дуже уважно стежити за тим, щоб фарби, що використовуються в іграшках, не містили свинець. У західних країнах контроль іграшок, які ввозяться для продажу, здійснюється на митниці та потенційно небезпечні товари відразу ж ліквідують.

В Україні потрапляння таких іграшок, що виробляються, в основному, в Китаї, на полиці магазинів є страхітливою реальністю, і відомі випадки отруєння дітей токсинами. У США вже прийняли закон, згідно якого американські виробники та імпортери іграшок повинні надати гарантію того, що товари для дітей не містять свинцю і вироблені з дотриманням строгих правил безпеки.

Остерігайтеся дешевих яскравих іграшок та так званого «митного конфіскату». Не варто також давати дитині старі іграшки, що залишилися від інших дітей. Симптоми отруєння свинцем можуть виражатися в нудоті і блювоті, млявості, зменшення у вазі і втраті апетиту. Це може тривати протягом тижнів або навіть місяців. Якщо Ви запідозрили отруєння токсинами – повезіть дитину до лікаря, візьміть з собою і потенційну причину – іграшку з метою з'ясування того, небезпечна вона чи ні.

Іграшки з пластмаси

В один час в світі прокотилася хвиля занепокоїності і розслідувань через дитячі іграшки і пляшечки, що містять речовину бісфенол А (діфенілопропан) – хімічна сполука, яка використовується у виробництві багатьох пластмасових виробів. Чи впливає ця речовина на здоров'я дітей?

Дослідження, проведені з іграшками та іншими пластиковими виробами, показали, що продукти, що містять бісфенол, є безпечними, але слід контролювати відсоток його вмісту. Іншим підозрілим компонентом, є група фталатів – речовин, що містяться в іграшках, зроблених з гнучкого пластику полівінілхлориду (ПВХ).

Антипірени та пестициди

Антипірени (також відомі як полібромовані ефіри) використовуються з метою додання товарам вогнестійкості. В даний час існують підозри щодо того, що ці речовини можуть бути токсичними для людини. Антипірени можуть міститися як в твердих, так і в м'яких іграшках. У цьому випадку, речовина зазвичай виводиться з іграшки після першого прання.

Пестициди також можуть бути токсичними і вплинути на здоров'я та розвиток дитини. Вони, як відомо, швидко розкладаються, але можуть довго зберігатися в м'яких іграшках, які дитина бере пограти на вулицю. В якості альтернативи можна знайти різноманітні іграшки, які не є потенційно токсичними, наприклад, дерев'яні іграшки (без використання яскравих фарб та інших покриттів) й іграшки з інших органічних матеріалів. Не варто зациклюватися і на тому, що всі іграшки будуть токсичні.

Уважно читайте склад продукту і не економте, пам'ятайте, що здоров'я дитини безцінне. Також важливо утримувати будинок в чистоті – це знизить ризик отруєння дитини небезпечними речовинами.