Портал споживача

Останні дослідження довели, що спреї для очищення поверхонь є основною причиною астми. Також варто зазначити, що хімічні засоби для чищення не можна використовувати жінкам під час вагітності. Такі засоби можуть призвести до проблем з дихальними шляхами у дитини. Краще користуйтесь засобами на натуральній основі. Для очищення поверхонь можна також використовувати прості чистячі розчини, виготовлені на основі лимона, оцту та харчової соди.

Надавайте превагу оздоблювальним матеріалам натурального походження. При цьому звертайте увагу на те, чим вони оброблені чи пофарбовані. Клеї, лаки, фарби, ґрунтовки чи шпаклівки для внутрішніх робіт не повинні містити токсичних речовин: формальдегідів, фталатів, полівінілхлориду (PVC) та інших.

Надавайте перевагу фарбам на водній основі, там де це не можливо - лакам і фарбам зі зниженим вмістом летучих органічних сполук (VOC). Також, бажано щоб фарба не містила такі речовини, як: толуол, ксилон, хром, кадмій, миш'як.

Найбільш екологічними шпалерами вважаються паперові (у т.ч. рідкі), текстильні та кварцові.

Безпечність решти залежить від вмісту та якості вінілу. Сучасні технології виробництва вінілових шпалер дозволяють позбутися шкідливих токсичних речовин. Тому при виборі вінілових шпалер варто звертати увагу на інформацію на упаковці та маркування.

Сучасні технологічні процеси виробництва ламінату дозволяють віднести його окремі види до «екологічно дружніх» матеріалів, але слід бути уважним при виборі якісної продукції цієї категорії з відповідним маркуванням про екологічні переваги.

При виборі продукції надавайте перевагу екологічній, спираючись не на декларації та рекламу виробника, а на наявність сертифікату відповідності екологічним стандартам та маркування.

Обирайте пральні порошки та миючі засоби без вмісту фосфату та інших токсичних речовин: аніонних ПАР (А-ПАР), гіпохлориту натрію, нафтових дистилятів, нашатирного спирту, фенолів і крезолів, нітробензолу, формальдегіду. Вони дуже небезпечні для здоров’я, - викликають алергічні реакції та онкологічні захворювання, вражають верхні дихальні шляхи, серцево-судинну систему.

Крім того, намагайтеся уникати купувати побутову хімію марковану знаками небезпеки.