Портал споживача

Що корисніше їсти та яким чином краще організувати правильне харчування

1. Маленькі порції. Набагато корисніше їсти 5-6 разів в день маленькі порції, ніж об’їдатися великими порціями 2-3 рази в день, як це робить більшість людей. І, навіть якщо час сучасної людини обмежений роботою, навчанням та іншими справами, та в неї попросту немає вільного часу для повноцінного прийому їжі – завжди можна знайти 15-20 хвилин для яблука чи йогурту.

2. Організм також хоче спати. Ніколи не їжте перед сном! Для забезпечення власного здоров’я необхідно лягати спати вже коли їжа повністю перетравлена – а це відбувається близько 3-5 годин (в кожної людини це індивідуально). Тобто, якщо ви лягаєте спати в 10 годин, ваш останній прийом їжі має відбутися не пізніше 6-7 годин вечора. Проте, якщо людина зовсім голодна перед сном – їй можна з’їсти яблуко чи пів-грейпфрута (фрукти перетравлюються близько 30 хвилин).

3. Повільно пережовувати. Ніколи не поспішайте під час прийому їжі. По-перше, таким чином ви дійсно насолоджуєтесь тим, що їсте. По-друге, організм наш швидше «наїдається», тому що можна з’їсти набагато більше та швидше, але ефект буде ідентичний – насититесь ви так само.

4. Не переїдати. Переїдання шкодить організму – відбувається порушення обмінних процесів, а органи випробовують підвищене навантаження, страждає серцево-судинна система (бо травній системі необхідно більше крові, щоб переварити усю їжу).

5. Овочі та фрукти – обов’язково! Згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я необхідно щодня вживати більше 400 грам фруктів та овочів, з них більше 75% у чистому вигляді, решту 25% - у вигляді консервів та соків. Перед кожним прийомом їжі необхідно вжити певний фруктовий чи овочевий салат, або ж просто фрукт.

6. Режим харчування – це важливо. Організм людини – як певний механізм, який необхідно постійно регулювання та берегти. Режиму необхідно дотримуватися не лише в їжі – а й в сні, годинах просинання чи вкладанні до ліжка.

7. Вода. Відомо, що в залежності від віку, людина складається на 60-80% з води. За різними результатами досліджень, для правильного функціонування організму людині необхідно випивати приблизно 1,5 літрів чистої води в день.

8. Різноманітність раціону. Для міцного здоров’я організм людини має забезпечуватися протягом дня певною кількістю різних амінокислот, макро та мікроелементами, мінеральними речовинами та вітамінами.

9. Екологічне харчування. Адже необхідно піклуватись не лише про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких, а й про здоров’я планети, адже стан планети має прямий вплив на наше здоров’я. Тому і є важливим дотримуватись екологічного харчування. Натуральне чисте екологічне харчування зберігає і зміцнює здоров'я людини, підвищує якість його життя. Застосування органічних продуктів, які і складають екологічне харчування, - дуже важлива складова здорового стилю життя. Вони містять на 50% більше вітамінів, мінералів та інших корисних речовин,необхідних для відмінного самопочуття і здоров'я.

Органічні фрукти з овочами (екологічне харчування) мають у складі істотно більше антиоксидантів, які здатні запобігати формуванню ракових захворювань – їх обсяг на 50-60% більше, ніж у звичних фруктах і овочах. Щоденне споживання біо-фруктів, овочів, а також злаків, що є основою екологічного харчування, робить благотворний вплив на імунну та інші системи організму.

БІО-продукти, які є складовою екологічного харчування, вирощуються тільки на екологічно чистих плантаціях без додавання хімічних препаратів та інших згубних компонентів. Екологічно чисті продукти повністю відповідають всім стандартам якості, які встановлені Європейським Союзом. Виробничий процес підлягає постійному і строгому контролю, починаючи з підбору ґрунту і закінчуючи розміщенням в магазинах.

Необхідно ретельно слідкувати за тим, що включаєш в свій раціон харчування та вживаєш щодня.